نظارت مداوم امنیت راه‌حلیست که نظارت بر امنیت را در میان منابع مختلف، به حالت خودکار درمی‌آورد. همچنین راه‌حل‌های نظارت مداوم امنیت،real-time views در وضع امنیتی یک سازمان،  نظارت مداوم بر تهدیدهای سایبری، پیکربندی نادرست امنیتی یا سایر آسیب‌پذیری‌ها را فراهم می‌کنند.

نظارت مداوم امنیت امروزه اهمیت زیادی دارد زیرا سازمان‌ها برای تکمیل فرایندهای کلیدی کسب و کار و تراکنش‌ها به فناوری و داده‌ها وابسته هستند. همچنین شرکت‌ها تعداد بیشتری پیمانکار مستقل و کارمندان دورکار دارند که سطح حمله‌شان را افزایش می‌دهند و برای از دست رفتن داده‌ها کانال‌هایی اضافه می‌کنند.

شرکت‌ها ممکن است سیاست‌های سخت‌گیرانه‌ای داشته باشند اما کارمندان کماکان از برنامه‌های کاربردی و دستگاه‌هایی که تأیید نشده‌اند و داده‌ها را در معرض ریسک قرار می‌دهند، استفاده کنند.

نظارت مداوم امنیت چطور کار می‌کند؟

نظارت مداوم امنیت real-time views  کاربران و دستگاه‌هایشان وقتی تلاش دارند به شبکه شرکتی وصل شده یا روی آن کار کنند را فراهم می‌کند. همه انواع دستگاه‌ها می‌توانند مورد نظارت قرار بگیرند. نظارت مداوم امنیت به سازمان‌ها این امکان را می‌دهد که به طور مداوم مراقب شبکه‌شان باشند تا یک قدم جلوتر از تهدیدات سایبری باشند. با نظارت مداوم امنیت، متخصصان فناوری اطلاعات می‌توانند نیازمندی‌های امنیتی و تطبیقی را بدون توجه به این که داده‌ها به صورت محلی یا در مرکز داده‌ها، محیط مجازی یا ابری مستقر هستند، نظارت و راستی‌آزمایی کنند.

مزایای نظارت مداوم امنیت چیست؟

راه‌حل‌های نظارت مداوم امنیت: مشاهده‌پذیری مورد نیاز سازمان‌ها برای شناسایی آسیب‌پذیری‌ها و حملات را در اختیارشان می‌گذارد. آنهاreal-time views  را فراهم می‌کنند تا به متخصصان فناوری اطلاعات کمک کنند به صورت کنشگر و سریع به تهدیدات و خطرات پاسخ دهند. راه‌حل‌های نظارت مداوم امنیت مشاهده‌پذیری کامل انتها به انتها (complete end-to-end visibility) را به شرکت‌ها می‌دهند تا پیکربندی‌های نادرست امنیتی یا آسیب‌پذیری‌ها را شناسایی کنند و کمکشان می‌کنند تطبیق امنیتی اطلاعات تنظیمی را با تحلیل‌ها و گزارش‌ها برآورده کنند.

راه‌حل‌های نظارت مداوم امنیت با زیرساخت سازمان ادغام می‌شوند و دستگاه‌ها را به محض تلاش برای اتصال به شبکه شناسایی می‌کنند، بنابراین به بی‌نتیجه ماندن تهدیدهای سایبری توسط دستگاه‌های غیرمجاز یا مخاطره‌آمیز کمک می‌کنند. همچنین دستگاه‌ها را طبق نوع، مالکیت و سیستم عامل دسته‌بندی می‌کنند تا بینش و مشاهده‌پذیری را با اقدامات پیشگیرانه و واکنشی، زمانی که شبکه در معرض ریسک است، فراهم آورند.

واضح است که سازمان‌ها با هر اندازه‌ای باید گام‌هایی برای امن کردن داده‌ها و سیستم‌هایشان در چشم‌انداز همیشه در حال رشد تهدیدها بردارند. نظارت مداوم امنیت سازمان‌ها را قادر می‌سازد وضع امنیتی‌شان را بلافاصله اندازه‌گیری کنند تا نقاط ضعف یا خطرات کشف بالقوه را شناسایی کرده و به سرعت آنها را برطرف کنند.