هر سازمانی مستعد به یک حمله سازمان یافته است، درنتیجه هر سازمانی باید از تمامی داده‌های خود محافظت کند و برای بدترین اتفاقات آماده باشد. هک کردن‌ها بسیار مشکل و پیچیده هستند و دزدان سایبری بسیار در یورش به سمت اهداف شرکتی که به طور منظم نرم افزار را در سراسر شرکت خود ایمن نمی‌کنند سریع هستند. شرکت‌ها نیاز دارند تا یک برنامه رویارویی با پیشامد(IR) در جای خود قرار دهند. حال چه قدم‌هایی باید برداشته شود تا به اجتناب و کاهش تهدیدات سایبری کمک شود؟

12 گام برای کاهش تهدیدات سایبری

1) خرید ایمن سهام شرکت توسط مدیران شرکت از رهبران ارشد: این یک باید است! متوازن کردن بودجه امنیتی در مقابل مقدار خطری که مدیران شرکت شما مایل به فرض کردن هستند.

2) آموزش دائم کارمندان

3) ترافیک شبکه را برای فعالیت مشکوک نظارت کنید: آیا می‌توانید پیام‌های رمزنگاری شده ورودی و خروجی را “ببینید” ؟

4) ارتقا و بروزرسانی بلافاصله و فوری نرم افزار. این مورد باید به طور مکرر انجام شود در حالی که بروزرسانی‌ها توسط فروشنده نرم افزار منتشر می‌شود.

5) پیاده‌سازی امنیت نقطه پایانی: برای حفاظت کسب و کار شما از بدافزار و اشتباهات کاربر.

6) ارتقا احراز هویت درونی و بیرونی: شامل جا به جایی و سیاست‌های IoT.

7) استحکام برنامه‌های وب رو به بیرون.

8) آگاهی از جایی که داده‌های حساس قرار دارند.

9) توسعه و پیاده‌سازی: استراتژی نظارت واقعی و تحلیل گزارش فایل‌ها و اطلاعاتی که از کامپیوتر و شبکه‌های ارتباط از راه دور می‌گذرد.

10) پیاده‌سازی برنامه آزمایش کردن توسعه بسیار دقیق و بررسی‌های کد.

11) اجرای ارزیابی نفوذ سالانه و ارزیابی آسیب پذیری.

12) آماده سازی برای بدترین سناریو. توسعه برنامه‌های اضطراری رویارویی با پیشامد (IR).

هر ساله تهدیدات سایبری ضررهای زیادی به سازمان‌ها می‌زند حال اگر که مدیران سازمان‌ها این قدم‌ها را در نظر بگیرند کمک شایانی به کاهش تهدیدات سایبری کرده‌اند.