نت اسکات (NETSCOUT) گزارشی درباره تهدیدات سایبری را برای نیمه اول سال 2019 منتشر کرده است. این گزارش تأکید می‌کند که جرم‌های سایبری به طور فزاینده‌ای در حال رشد و فراگیر شدن هستند. این امر موجب می‌شود شرکت‌ها احساس نیاز بیشتری برای به حداقل رساندن تهدیدات سایبری، داشته باشند. یافته‌های کلیدی گزارش شامل موارد زیر است:

کنترل‌کننده روبات‌ها در حال باهوش‌تر شدن هستند

مهاجمان از همه چیز برای حمله استفاده می‌کنند، از سنسورهای خانه هوشمند گرفته تا موبایل‌ها، روترها و حتی نرم‌افزارهای اپل (Apple).

روی حملات DDoS با اندازه متوسط متمرکز شوید

تعداد تکرارهای حمله DDoS از نیمه اول سال 2018 تا نیمه اول سال 2019، 39 درصد رشد داشته است. 776 درصد رشد حیرت‌انگیز در تعداد حملات بین 100 گیگابیت در ثانیه و 400 گیگابیت در ثانیه رخ داده است.

فایروال‌ها در معرض تهدیدات سایبری فراوانی قرار گرفته‌اند

بدافزارها (Malware)، دستگاه‌های دارای اینترنت اشیاء (IoT) در پشت دیواره آتشین (Firewall) را هدف می‌گیرند. این موضوع جدیدی در حوزه تکنولوژی است و یک پتانسیل بالقوه بسیار خطرآفرین. زیرا دستگاه‌های مبتنی بر اینترنت اشیاء (IOT) نسبت به دستگاه‌هایی که مستقیم به اینترنت وصل هستند، 20 برابر بیشتر در پشت Firewall وجود دارند.

کشمکش‌های ژئوپولیتیکی به فضای سایبری کشیده شده‌اند

مخالفان در حوزه مسائل ژئوپلیتیک با استفاده از تاکتیک‌های سایبری اعم از بدافزارها و حملات DDoS گرفته تا مهندسی اجتماعی، هر روز بیشتر از روز قبل یکدیگر را مورد حمله سایبری قرار می‌دهند.