بنیاد آموزش و تحقیقات مالی (FERF)، واحد تابعه مستقل تحقیقاتی و غیرانتفاعی از امور مالی بین‌المللی (FEI)، گزارش «حفاظت در مقابل آماده‌سازی» را منتشر کرده است. بر اساس این گزارش: تفاوت اساسی بین امنیت سایبری (Cyber Security) و تاب‌آوری سایبری (Cyber Resilience) را که توسط مایکروسافت پشتیبانی می‌شود، منتشر کرده است. این گزارش چارچوبی برای رهبران اجرایی هر شرکت فراهم می‌کند تا درک کنند چرا یک برنامه استراتژیک برای تاب‌آوری مجازی ضروری است، چنین برنامه‌ای شامل چه چیزی می‌شود و اجرای آن چگونه است.

این گزارش مفهوم برنامه تاب‌‎آوری مجازی را توضیح داده و نقش آن را به عنوان یک برنامه آمادگی برای بقا و بهبودی در صورت حمله مجازی، توضیح می‌دهد. این تفسیر تخصصی، به خوانندگان نشان می‌دهد که چگونه یک برنامه تاب‌‌آوری مجازی، تداوم تجارت، امنیت سایبری و ارتباطات را در مواقع بحران را شامل می‌شود.

این گزارش به قسمت‌های زیر تقسیم می‌شود:

  • امنیت مجازی در مقابل تاب‌‌آوری مجازی (Cyber security vs. cyber resilience)
  • بلوغ تاب‌‌آوری مجازی در ایالات متحده
  • پایه و اساس تاب‌‌آوری مجازی مؤثر
  • چگونگی تاب‌‌آوری مجازی بیشتر
  • رهبری و مالکیت
  • شرکت شما چگونه می‌تواند از چنین برنامه‌ای استفاده کند؟

تاب‌ آوری مجازی شرکت شما چگونه اندازه‌گیری می‌شود؟

بخش عمده‌ای از تحقیقات به اطلاعاتی وابسته است که توسط خبرگان امنیت سایبری از شرکت‌هایی شامل ماکروسافت و Iron Net Security و همچنین سازمان‌هایی مانند انجمن حسابرسی و کنترل سیستم‌های اطلاعاتی (ISACA) و برنامه امنیت ملی و برنامه امنیتی در مرکز مطالعات راهبردی و بین‌المللی، نقل می‌شوند.

رهبر مؤسس گروه راه‌حل‌های امنیت سایبری در مایکروسافت می‌گوید: «کسب‌ و کارها در ارتباط با امنیت مجازی گام‌های زیادی برداشته‌اند. ولی زمان آن است که برای فراتر رفتن، طرز فکرمان را تغییر دهیم. وقت آن است که یک طرح مخصوص بحران ایجاد شود که در صورت استفاده از آن، در صورت هر نوع حمله سایبری، آسیب‌های مالی، عملیاتی و آسیب به اعتبار برند، به حداقل برسد.

بازیابی سریع مستلزم وجود پروتکل‌های مناسب و منابع مورد نیاز برای بازیابی است. این کار نیاز به کار گسترده و مسئولیت‌پذیری افراد مختلفی در شرکت دارد. نه فقط یک مدیر فنی یا مدیر اطلاعات. مطالعه تاب‌ آوری مجازی مربوط به بنیاد تحقیقات و آموزش مالی، مقدمه‌ای ارزشمند برای چگونگی تحقق این امر در اختیار قرار می‌دهد.»