Radware برنامه جهانی 2018-2019 و گزارش امنیت شبکه خود را منتشر کرده که به تاثیرات حملات سایبری و تدابیری می‌پردازد که شرکت‌ها برای آماده شدن و واکنش به آنها اتخاذ کرده‌اند.

مطابق این گزارش، بالاترین تاثیر حملات سایبری، زیان عملیاتی / بهره‌وری (۵۴%) بوده است. پس از آن تجربه منفی مشتری (۴۳%) در رده دوم بالاترین تاثیرات حملات سایبری قرار می‌گیرد. نزدیک به نیمی از افراد (۴۵%) گزارش کرده‌اند که هدف حملاتی که بر روی سیستمهای آنها اتفاق افتاده، قطع خدمات بوده‌ است و حدود یک سوم (۳۵%) گفته‌اند که هدف دزدی داده‌ها بوده ‌است.

در حالی که هزینه کاهش حملات همچنان افزایش می‌یابد، تعداد سازمان‌هایی که مورد حمله سایبری قرار می‌گیرند هم افزایش می‌یابد.

اکثر کسب و کارها در طی یک سال حملات سایبری را تجربه کرده‌اند و تنها ۷% از پاسخ دهندگان ادعا می‌کنند که هیچ حمله‌ای را تجربه نکرده‌اند.

۲۱% حملات روزانه را گزارش کرده‌اند که نشان‌دهنده افزایش قابل‌ توجه ۱۳درصدی نسبت به سال گذشته‌ است.

۷۸% پاسخ دهندگان با یک حمله سایبری دچار اختلال در خدمات اینترنتی یا قطع کامل خدمات شده‌اند. این آمار در سال گذشته 68% بوده است.

با وجود این ارقام، ۳۴% پاسخ دهندگان فاقد یک برنامه واکنش اضطراری امنیتی به موقع هستند!

دیگر یافته‌های کلیدی این گزارش عبارتند از:

  • ۴۳% پاسخ دهندگان از تجربه منفی مشتری و از دست دادن اعتبار پس از یک حمله موفق خبر دادند.
  • نشت داده‌ها و از دست دادن اطلاعات، بزرگ‌ترین نگرانی برای بیش از یک سوم (۳۵%) کسب و کارها بوده است. نگرانی دوم قطع خدمات است.
  • این گزارش نشان می‌دهد که هکرها استفاده خود از بردارهای حمله نوظهور را برای به دست گرفتن شبکه ها و مراکز داده افزایش داده‌اند. پاسخ دهندگان سیل HTTPS را از 28% به 34%، گزارش های DNS را از 33% به 38%، گزارش حملات پشت سر هم از 42% به 49% و گزارش حملات رباتی از 69% به 76% را افزایش یافته، گزارش کردند.
  • حملات به برنامه خسارات قابل‌توجهی ایجاد می‌کنند. دو سوم از پاسخ دهندگان حملات DoS را در سطح برنامه تجربه کرده و ۳۴% آسیب‌پذیری‌های برنامه را در سال آتی یک نگرانی عمده پیش‌بینی می‌کنند. بیش از نیمی (۵۶%) گزارش دادند که تغییرات و به‌روزرسانی­‌های ماهانه برنامه­‌های عمومی خود را گزارش می‌دهند، در حالی که سایر موارد به‌روزرسانی را بیشتر کرده و نیاز به به‌روزرسانی خودکار امنیت را مطرح می‌کنند.
  • ۸۶% از کسب و کارهای مورد بررسی گفتند که راه‌حل‌های یادگیری ماشین (ML) و هوش مصنوعی (AI) را بررسی کرده‌اند. تقریباً نیمی (۴۸%) به زمان‌های واکنش سریع‌تر و امنیت بهتر به عنوان محرک اولیه برای کشف راه‌حل‌های مبتنی بر ML اشاره می‌کنند.