بیتگلس (Bitglass) گزارش امنیتی BYOD ۲۰۱۸ خود را منتشر کرده‌ است. این تحلیل بر پایه یک نظرسنجی از تقریبا ۴۰۰ متخصص IT شرکتی بوده که وضعیت امنیت (BYOD (bring your own device و تلفن همراه را در سازمان‌های خود شرح داده‌اند.

طبق این مطالعه، ۸۵% سازمان‌ها از “دستگاه خود را بیاورید” (BYOD) حمایت می­‌کنند. به طور شگفت‌انگیزی، بسیاری از سازمان‌ها حتی به پیمانکاران، شرکا، مشتریان و تامین‌کنندگان اجازه دسترسی به داده‌های شرکت در وسایل شخصی خود را می‌دهند. در میان این آشفتگی BYOD، بیش از نیمی از پاسخ دهندگان این نظرسنجی بر این باورند که حجم تهدیدهای دستگاه‌های تلفن همراه در طی دوازده ماه گذشته افزایش‌ یافته است.

ریچ کامپانا، CMO بیتگلس گفت: “در حالی که اغلب شرکت‌ها معتقدند که دستگاه‌های تلفن همراه بیش از پیش مورد هدف قرار گرفته‌اند، یافته‌های ما نشان می‌دهد که بسیاری هنوز فاقد ابزارهای پایه برای تامین امنیت در محیط‌هایی هستند که سیاست BYOD را اجرا می‌کنند.”

یافته‌های کلیدی این تحقیق شامل موارد زیر است:

  • سازمان‌هایی که BYOD را قبول دارند، آن را برای کارمندان (۷۶%)، پیمانکاران (۲۷%)، شرکا (۲۵%)، مشتریان (۲۲%)، و تامین کنندگان (۱۹%) در دسترس قرار می­‌دهند.
  • ۵۱% پاسخ دهندگان معتقدند تعداد تهدیدهایی که دستگاه‌های تلفن همراه را هدف قرار می‌دهند در سال گذشته افزایش‌یافته است. متاسفانه، تنها ۳۰% از شرکت‌ها اطمینان دارند که آن‌ها به درستی با بدافزارهای دستگاه‌های شخصی و موبایل مقابله می‌کنند.
  • ۳۰% شرکت‌ها نگرانی‌های امنیتی را به عنوان بازدارنده اصلی برای جلوگیری از BYOD ذکر می‌کنند؛ به طور خاص، آنها نگران نشت داده‌ها (۶۱%)، دسترسی به داده‌های غیرمجاز (۵۳%)، و ناتوانی در کنترل آپلود و دانلود (۵۳%) هستند.
  • یک پنجم سازمان­ها فاقد قابلیت بررسی برنامه‌های کاربردی اصلی و نصب شده در دستگاه‌های شخصی هستند.
  • تنها ۵۶% از شرکت‌ها می‌توانند از قابلیت‌های کلیدی، مانند حذف از راه دور، برای حذف داده‌های حساس از نقاط نهایی (endpoint) استفاده کنند.