1-امنیت داده‌های هوشمند را به یک بنیاد برای دیدگاه‌ها و تصمیمات کلان‏ داده‌‏ها تبدیل کنید.

مصرف کنندگان، آژانس‌های دولتی و سازمان‌های تبلیغاتی نگران امنیت و انطباق داده‌های حساس خود هستند. ازدیاد نقض امنیت داده‌ها ثابت کرده است که مسئله این نیست که نقض امنیت اتفاق خواهد افتاد بلکه این است که چه زمانی اتفاق خواهد افتاد. مقررات جدید مربوط به حریم خصوصی مانند GDPR، دارای الزامات خاصی برای اطمینان از حریم شخصی داده‌ها و استفاده از آنها دارند. امنیت محیط محافظت معقولی را فراهم می‌سازد، اما این جلوی تلاش‌های خاص هکرهای ماهر و سازمان‌دهی شده را نخواهد گرفت. زمان آن است که یک رویکرد پیشگیرانه جدید برای امنیت داده‌ها انجام دهیم.

سازمان‌ها با بهره‌گیری از کلان‏داده‌‏ها برای تقویت درک خود از مشتریان و عملیات، از فرصت خاصی برخوردار هستند. داده‌ها دموکراتیک شده، در عین اینکه امکان دستیابی به کارکردها و کارکنان را در سراسر سازمان فراهم می‌سازند، می‌توانند از نزدیک سواستفاده یا نقض داده‌ها را مدیریت کنند. از ابتدا شما می‌توانید برای کمک به خنثی کردن حملات، پیروی از مقررات حریم خصوصی داده-محور و بهبود مقاومت در برابر نقض، یک محیط جدید به امنیت خود اضافه کنید. این محیط جدید، محیط داده‌ها، بر روی محافظت و منابع با ارزش ترین دارایی سازمان: داده‌های حساس و خصوصی، تمرکز می‌کند. اما یک محیط جدید برای محافظت داده‌ها کافی نیست.

زمان آن است که نگاهی داده-محور به امنیت داده‌ها داشته باشیم. با ارزیابی موقعیت، محافظت، حجم، ازدیاد، استفاده و ارزش داده‌های حساس، سازمان‌ها می‌توانند یک دید ریسک-محور برای کمک به اولویت‌بندی سرمایه گذاری‌های امنیت و انطباق ایجاد کرده و بر منابع و فرآیندهای حافظت از داده‌ها تمرکز کنند. علاوه براین، آنها می‌توانند از آنالیز دقیق داده‌های مبتنی بر جغرافیا، کاربردها و سرورها استفاده کنند تا دیدگاهی در مورد بهترین راه حل برای کاهش ریسک داده‌های حساس فراهم سازند.

قبل از اینکه داده‌ها به محیط‌های کلان‏داده‌‏ها انتقال یابند، آنالیز و اصلاح ریسک به سازمان‌ها اجازه می‌دهد تا محیط‌های داده‌های خود را بدون به خطر انداختن حریم خصوصی و امنیت داده‌ها، گسترش دهند. آنالیز پیوسته داده‌های حساس، به سازمان‌ها این اطمینان را می‌دهد تا ریسک را به طور موثری مدیریت کنند.

امنیت داده-محور، تحلیل و هوش داده‌ها را می‌افزاید تا خطرات حساس داده‌ها را شناسایی کرده و این امکان را فراهم می‌سازد تا آنها از خودشان محافظت کنند. علاوه براین، سازمان‌ها می‌توانند بسته به ریسک درک شده، راه حل‌های امنیتی سنتی را برای استقرار کلان‏داده‏‌ها مستقر کنند.

با ارزیابی موقعیت، محافظت، حجم، ازدیاد، استفاده و ارزش داده‌های حساس، سازمان‌ها می‌توانند یک دید ریسک-محور برای کمک به اولویت بندی سرمایه گذاری‌های امنیت و انطباق ایجاد کرده و بر منابع و فرآیندهای حافظت از داده‌ها تمرکز کنند.

2-راه حل‌های امنیتی کلان‏ داده‌‏ها

راه‌حل امنیتی داده‌های هوشمند شرکت‌های امنیتی روند اکتشاف، آنالیز و تجسم داده‌های حساس را به صورت خودکار درمی‌آورد، بنابراین امنیت، انطباق و تیم‌های حفظ حریم خصوصی، می‌توانند ریسک داده‌های حساس را به سرعت متوجه شده و کنترل و خط مشی مناسبی را به داده‌ها اعمال کنند. این کار ممیزی پرهزینه و وقت‌گیر دستی داده‌ها را با فرآیندی دقیق که تعریف، اکتشاف و آنالیز داده‌های حساس را برای ریسک جایگزین می‌سازد.

راه حل‌های پوشش داده‌های شرکتهای امنیتی به سازمان‌ها اجازه می‌دهد تا داده‌هایشان را برای گزارش کردن، آنالیز و برنامه‌های کاربردی مهم به منظور مقابله با نگرانی‌های مربوط به حفظ حریم خصوصی و نظارتی، دوباره شناسایی کرده و حساسیت‌های آنها را کاهش دهند. فراتر از رمزگذاری، پوشش داده‌ها، آنها را در استفاده توسط سازمان‌ها برای مشتریان و کاربردهای عملیاتی ایمن می‌سازد.

3-مزایای کلیدی

· پیروی از مقررات را تسریع کنید

مقررات نیازمند درک دقیقی از ریسک مبتنی بر سکونت، ازدیاد، محافظت و استفاده داده‌ها در سیستم‌ها، ادارات، وظایف و جغرافیا است. شما نیاز دارید بدانید که داده شما کجاست، چه کسی به آن دسترسی دارد و چه کنترلی شما در محل دارید. با رو در رو شدن سازمان با رشد و ازدیاد نمایی کلان‏داده‏ها، این مسئله بطور فزاینده‌ای دشوار شده است.

امنیت داده-محور، یک آنالیز ریسک محور از داده‌های تنظیم شده فراهم می‌سازد و از داده محافظت می‌کند – بیشتر از نقاط پایانی، شبکه‌ها و برنامه‌هایی که بین آنها حرکت می‌کند – به شما اجازه می‌دهد تا داده‌های خود را در هر لحظه‌ای پیدا کرده، طبقه بندی و آنالیز کرده و از آنها محافظت کنید.

·همگام با سرعت تجارت از داده‌های حساس محافظت کنید

کنار آمدن با منابع داده‌های در حال رشد و قرار نگرفتن در مسیر الزامات تجارت ‌می‌تواند کار سختی باشد. شناسایی و کاهش حساسیت با پوشش پایدرا و پویای داده‌ها، آن انعطاف پذیری را فراهم می‌سازد. پوشش پویای داده‌ها کاربردهای مهم ماموریتی را فراهم می‌کند و یک موتور با سرعت بالا هیچ تاثیری در توان کاربر را تصمین نمی‌کند. پوشش پایدار داده‌ها، ضمن حفظ زمینه و یکپارچگی مرجع، آنها را ناشناس می‌کند، بنابراین شما می‌توانید از داده‌ها در تست کردن، آنالیزها و محیط‌های پشتیبان استفاده کنید.

· موقعیت ریسک داده‌های حساس را شناسی کرده و آنها را آنالیز کنید

قوانین و مقررات بیشمار و پیچیده مربوط به حفظ حریم خصوصی به درک دقیق ریسک داده‌ها و همچنین هشدارهایی که در صورت برآورده شدن شرایط خاص رخ می‌دهند، نیاز دارد. فعالیت‌ها و امتیازات کاربر برای تشخیص کاربران پرخطر، ردیابی بصری اعقاب داده‌ها و ارزیابی ریسک برای داده‌های حساس مبتنی بر اولویت‌های تجاری و حاکمیتی را آنالیز کنید.

شرکت امنیتی کلان‏داده‌‏ها سازمان شما را قادر می‌‍سازد تا از کلان‏داده‌‏ها بیشتری در منابع و پلتفرم‌های داده‌های بیشتری بدون ریسک بیشتری استفاده کنید. رویکرد هوش مصنوعی (AI) منحصر به فرد مبتنی بر ابرداده‌ها برای امنیت داده‌ها، تضمین می‌کند که کلان‏داده‏‌ها می‌توانند به طور کامل با یک روش کاملا خودکار و سیستماتیک محافظت شوند.