Link11 اطلاعاتی را منتشر کرده که نشان می‌دهند حملات DDoS در ماه نوامبر در دو روز از شلوغ‌ترین روزهای فروش سال به بالاترین سطح خود رسیده‌ است. در روز بلک فرایدی (Black Friday)، مراکز عملیات امنیتی Link11 حملات DDoS به ارائه‌دهندگان تجارت الکترونیک (e-commerce) را در مقایسه با روزهای دیگر در ماه نوامبر، با افزایشی بیش از ۷۰% گزارش کرد. در روز سایبر ماندی، حملات به میزان ۱۰۹% در مقایسه با میانگین ماه نوامبر افزایش یافت.

چندین حمله مشاهده شده در طول روز بلک فرایدی و سایبر ماندی تا بیش از ۱۰۰ Gbps پهنای باند را شامل شده بود و حجم متوسط حمله در هر دو روز دقیقاً زیر ۶ Gbps بود.

در سال ۲۰۱۸، متوسط حجم حمله مشاهده‌ شده توسط لینک11، ۴.۶ Gbps بود. به گفته Link11، حجم حملات در حال نزدیک شدن به ۶ Gbps و فراتر از ظرفیت اکثر وب سایت‌ها است. به این ترتیب، Link11 به بازرگانان آنلاین، ارائه دهندگان پرداخت و شرکت‌های لجستیک هشدار می‌دهد که حملات DDoS در مقیاس بزرگ را در زمان شروع تعطیلات کریسمس پیش‌بینی کنند.

مارک ویلزک مدیرعامل Link11 می‌گوید: “صنعت تجارت الکترونیک انتظارات بالایی از دوره تجاری کریسمس دارد و هم مجرمین و هم رقبا این زمان را به عنوان فرصتی برای اخلال در صنعت تجارت الکترونیک در نظر می‌گیرند.” مبارزه با جرایم رایانه‌ای به عنوان بخشی از خدمات به نفع این صنایع است. خرده فروشان آنلاین باید برای تقویت استحکامات امنیتی IT خود در برابر حملات DDoS اقدام کنند.